LEĆA ZELENA 500 g
€0.97
€1.94/kg · in 5 chains
at Konzum
Average
€1.55 5 chains
Highest
€2.29 at Boso
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Konzumpromotion €0.97€1.94/kg
- Stridon €1.02€2.04/kg
- Plodine €1.59€3.18/kg
- Trgovina Krk €1.89€3.78/kg
- Boso €2.29€4.58/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859890630777. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Konzum
-
€0.97; promotion started before our records (-35%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Stridon
-
€1.02 (-36%)
Source: Stridon price list, store Prod.17, 3 Oct 2026 (Dugoselska 102, S.Kraljevec)
- Plodine
-
€1.59
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Trgovina Krk
-
€1.89
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Boso
-
€2.29 (+0%)
Source: Boso price list, store 2548, 3 Oct 2026 (TRG NIKOLE ILOČKOG 12, Ilok)
Other sizes
- LEĆA ZELENA RFSlowest at Jadranka €2.04€2.04/kg
- PERFECT DAY LEĆA ZELENA 500 g EUROCOMPANYlowest at Djelo Vodice €1.69€3.38/kg
- NATURA LEĆA ZELENA 500 g M ARJAN VOĆElowest at Jadranka €1.79€3.58/kg
- Vedrini Vedrini Leća zelena 1 kglowest at Metro €2.30€2.30/kg
- 5KG LEĆA ZELENAlowest at Metro €17.84€3.57/kg
- LEĆA ZELENA 500Glowest at Djelo Vodice €1.97€3.94/kg