600G KRUH SENDVIČ
Lowest today
€1.85
€3.08/kg · in 1 chain
at Metro
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 2 Aug to 3 Oct
By chain
- Metro €1.85€3.08/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in 30 days: €1.85 (2 Oct)
€1.85
2 Aug3 Oct
Sources by chain
GTIN 03859890108016. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Metro
-
€1.85 (+21%)
Source: Metro price list, store S15, 3 Oct 2026 (MURVICA IK 2, ZADAR)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- KLARA KRUH POLUBIJELI 700g KLARAlowest at Konzum €1.04€1.49/kg
- KLARA PAK KRUH SENDVIČ POLUBIJELI 700 g KLARA A25711lowest at Kaufland €1.49€2.13/kg
- OLZ TALIJANSKI SENDVIC SOFT 500 G OLZlowest at Metro €4.19€10.47/kg
- PEKOM KRUH SENDVIČ POLUBIJELI 650g PEKOMlowest at Konzum €1.29€1.84/kg
- Ölz KRUH ÖLZ SENDVIČ 750 glowest at Metro €2.91€3.88/kg
- Klara Kruh sendvič bijeli 650 glowest at Spar €1.89€2.91/kg