Madirazza Dingač vrhunsko vino 0,75 l
€14.99
€19.99/l · in 8 chains
at Plodine
Average
€17.23 8 chains
Highest
€21.09 at Kaufland
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Plodinepromotion €14.99€19.99/l
- Sparpromotion €14.99€19.99/l
- Vrutak €14.99€19.99/l
- Studenacpromotion €15.99€21.32/l
- Stridon €16.34€21.79/l
- Tommy €18.35€24.47/l
- Kaufland €21.09€28.12/l
- Konzum €21.09€28.12/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859889833011. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Plodine
-
€14.99; promotion started before our records
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Spar
-
€14.99; promotion started before our records (-29%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Vrutak
-
€14.99 (-21%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Studenac
-
€15.99; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store T840, 3 Oct 2026 (Vukovarska 26, DUBROVNIK)
- Stridon
-
€16.34 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.10, 3 Oct 2026 (Lj.Posavskog 23, V.Gorica)
- Tommy
-
€18.35 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Kaufland
-
€21.09 (+15%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€21.09 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
Other sizes
- MADIRAZZA VINO DINGAC BARRIQUE VRH. 0,75 L MADIRAZZAlowest at Spar promotion €34.99€46.65/l
- MADIRAZZA VINO GRANDE DINGAC RESERVA VRH. 0,75 L MADIRAZZAlowest at Plodine €35.99€47.99/l
- VINO MADIRAZZA M-DINGAČ 0,75 Llowest at Spar €14.99€19.99/l
- VINO DINGAČ TRAMON.6B 0,75 Llowest at Vrutak €19.99€26.65/l