SOL KRUPNA SOL.NIN 10 kg
€3.69
€0.37/kg · in 3 chains
at Metro
Average
€3.99 3 chains
Highest
€4.43 at Stridon
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 2 Aug to 3 Oct
By chain
- Metro €3.69€0.37/kg
- Studenac €3.85€0.39/kg
- Stridon €4.43€0.44/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859888595125. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Metro
-
€3.69 (+0%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Studenac
-
€3.85
Source: Studenac price list, store T053, 3 Oct 2026 (Put Gaja 17, IMOTSKI)
- Stridon
-
€4.43 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.37, 3 Oct 2026 (Antuna Pavičića 2, Hrv.Kostajnica)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- SOL ADRIATIQ KRUP.MORSKA 1 kglowest at Spar €0.95€0.95/kg
- SOL ADRIATIQ KRUP.MORSKA 500 glowest at Plodine €0.99€1.98/kg
- SOLANA NIN D.O.O. SOL KRUPNA KUT.1 kg ADRIATIQlowest at Studenac promotion €0.40€0.40/kg
- SOLANA NIN SOL SOL GRUBA MORSKA BIO 600 G SOLANA NINlowest at Kaufland €2.39€3.98/kg
- SOLANA NIN D.O.O. BIO SOL KRUPNA MLIN. 100 g NINlowest at Tommy €3.99€39.90/kg