Klara M.Tjeste.Tagliatelle No.16 250g
€2.59
€10.36/kg · in 3 chains
at Kaufland
Average
€2.66 3 chains
Highest
€2.79 at Spar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Kaufland €2.59€10.36/kg
- Konzum €2.59€10.36/kg
- Spar €2.79€11.16/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859888499867. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Kaufland
-
€2.59 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1230, 3 Oct 2026 (Ul Ivana Cesmickog 26 Koprivnica)
- Konzum
-
€2.59 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Spar
-
€2.79 (+8%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- Klara Marić Klara M.Tjeste.Tagliatelle No.5 500glowest at Metro €4.06€8.12/kg
- KLARA M TAGLIATELLE RUST. 500 G KLARA MARIClowest at Metro €3.99€7.98/kg
- KLARA M TIJESTO TAGLIATELLE 250 g KLARA Mlowest at Ribola promotion €2.23€8.92/kg
- KLARA M TIJESTO ISTARSKE LAZANJE No.10 250g KLARA MARIĆlowest at Tommy promotion €1.79€7.16/kg
- KLARA M TIJESTO ŠIROKE LAZANJE 500g KLARA Mlowest at Tommy promotion €3.35€6.70/kg
- KLARA M TAGLIATELLE NO 10 ISTARSKE LAZANJE 500 G KLARA MARIClowest at Tommy promotion €3.35€6.70/kg