Klara M.Tjesten.Tagliatelle No.13 250g
€2.23
€8.92/kg · in 5 chains
at Ribola
Average
€2.60 5 chains
Highest
€2.79 at Kaufland
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Ribolapromotion €2.23€8.92/kg
- Jadranka €2.39€9.56/kg
- Kaufland €2.79€11.16/kg
- Konzum €2.79€11.16/kg
- Spar €2.79€11.16/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859888499614. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Ribola
-
€2.23; promotion started before our records (-20%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Jadranka
-
€2.39 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Kaufland
-
€2.79
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€2.79 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- Spar
-
€2.79 (+0%)
Source: Spar price list, store 8701, 3 Oct 2026 (zadar bleiburskih zrtava 18)
Other sizes
- Klara Marić Klara M.Tjeste.Tagliatelle No.5 500glowest at Metro €4.06€8.12/kg
- KLARA M TAGLIATELLE RUST. 500 G KLARA MARIClowest at Metro €3.99€7.98/kg
- KLARA M TIJESTO ISTAR LAZ ŠIR 250g KLARA Mlowest at Kaufland €2.59€10.36/kg
- KLARA M TIJESTO ISTARSKE LAZANJE No.10 250g KLARA MARIĆlowest at Tommy promotion €1.79€7.16/kg
- KLARA M TIJESTO ŠIROKE LAZANJE 500g KLARA Mlowest at Tommy promotion €3.35€6.70/kg
- KLARA M TAGLIATELLE NO 10 ISTARSKE LAZANJE 500 G KLARA MARIClowest at Tommy promotion €3.35€6.70/kg