Aroma breskva 15 ml
€1.30
€86.67/l · in 8 chains
at Stridon
Average
€1.77 8 chains
Highest
€2.15 at Gavranović
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €1.30€86.67/l
- Ribola €1.59€106.00/l
- Kaufland €1.79€119.33/l
- Konzum €1.79€89.50/l
- Plodine €1.79€119.33/l
- Tommy €1.79€119.33/l
- Trgovina Krk €1.99€132.67/l
- Gavranović €2.15€143.33/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859888333154. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€1.30 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.20, 3 Oct 2026 (Antuna Pavičića 2, Kostajnica)
- Ribola
-
€1.59 (+0%)
Source: Ribola price list, store 009, 3 Oct 2026 (Alojzija Stepinca 10 Kastel Luksic)
- Kaufland
-
€1.79 (+13%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€1.79 (+13%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- Plodine
-
€1.79
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Tommy
-
€1.79 (+13%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Trgovina Krk
-
€1.99
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Gavranović
-
€2.15
Source: Gavranović price list, store 199, 3 Oct 2026 (Majstorska 9, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- ARO 2650ML ARO KOMPOT BRESKV POLOVlowest at Metro €6.48€2.49/kg
- ARO 500ML ARO TEK SAPUN BRESKVAlowest at Metro €0.76€1.52/l
- ARO 1L ARO TEK SAPUN BRESKVAlowest at Metro €1.15€1.15/l
- ARO 5L ARO TEK SAPUN BRESKVAlowest at Metro €3.49€0.70/l
- ARO 500ML ARO TEK SAPUN BRESKVAlowest at Metro €8.85€1.47/l
- ARO 1L ARO TEK SAPUN BRESKVAlowest at Metro €13.80€1.15/l