SODA BIKARBONA 500 g
€1.30
€2.60/kg · in 12 chains
at Stridon
Average
€1.66 12 chains
Highest
€2.09 at Boso
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €1.30€2.60/kg
- Jadranka €1.39€2.78/kg
- Konzum €1.39€2.78/kg
- Spar €1.39€2.78/kg
- Studenac €1.39€2.78/kg
- KTC €1.46€2.92/kg
- Vrutak €1.69€3.38/kg
- Trgovina Krk €1.79€3.58/kg
- NTL €1.89€3.78/kg
- Gavranović €1.99€3.98/kg
- Boso €2.09€4.18/kg
- Trgocentar €2.09€4.18/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859888163249. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€1.30 (-13%)
Source: Stridon price list, store Prod.17, 3 Oct 2026 (Dugoselska 102, S.Kraljevec)
- Jadranka
-
€1.39 (+10%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Konzum
-
€1.39 (+17%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Spar
-
€1.39 (-7%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Studenac
-
€1.39
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- KTC
-
€1.46
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Vrutak
-
€1.69 (+11%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Trgovina Krk
-
€1.79
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- NTL
-
€1.89
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Gavranović
-
€1.99
Source: Gavranović price list, store 199, 3 Oct 2026 (Majstorska 9, ZAGREB)
- Boso
-
€2.09 (+13%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
- Trgocentar
-
€2.09 (+8%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- ENCIAN BRAND SODA BIKARBONA 500 G ENCIANlowest at Studenac promotion €0.73€1.46/kg
- ŠAFRAM D.O.O. SODA BIKAR. 40 g ŠAFRAMlowest at Stridon €0.29€7.25/kg
- ŠAFRAM d.o.o. SODA BIKARBONA 200g ŠAFRAMlowest at Stridon €0.42€2.10/kg
- DOLCELA SODA BIKARBONA 200g DOLCELAlowest at Stridon €0.71€3.55/kg
- SODA BIKARB.LIM.20glowest at Ribola €0.44€22.00/kg
- VIOLETA DET. ZA P. 900 ml VIOLETA LIMlowest at Stridon €1.99€2.21/l