PAPAR CRNI MLJ. 10 g ŠAFRAM (50)
€0.44
€44.00/kg · in 10 chains
at Stridon
Average
€0.54 10 chains
Highest
€0.70 at Boso
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €0.44€44.00/kg
- KTC €0.49€49.00/kg
- Spar €0.49€49.00/kg
- Trgocentar €0.49€49.00/kg
- Vrutak €0.50€50.00/kg
- NTL €0.54€54.00/kg
- Trgovina Krk €0.55€55.00/kg
- Plodine €0.58€58.00/kg
- Gavranović €0.59€59.00/kg
- Boso €0.70€70.00/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859888163096. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€0.44 (-8%)
Source: Stridon price list, store Prod.17, 3 Oct 2026 (Dugoselska 102, S.Kraljevec)
- KTC
-
€0.49
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Spar
-
€0.49 (-17%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Trgocentar
-
€0.49 (-14%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Vrutak
-
€0.50 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- NTL
-
€0.54
Source: NTL price list, store 10102, 3 Oct 2026 (Soblinecka 55, Soblinec, SESVETE)
- Trgovina Krk
-
€0.55
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Plodine
-
€0.58
Source: Plodine price list, store 015, 3 Oct 2026 (ZAGREBACKA 2, ZADAR)
- Gavranović
-
€0.59
Source: Gavranović price list, store 199, 3 Oct 2026 (Majstorska 9, ZAGREB)
- Boso
-
€0.70 (+0%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- ŠAFRAM d.o.o. PAPAR CRNI MLJEVENI 50g STAKLO ŠAFRAMlowest at Vrutak €1.66€33.20/kg
- ŠAFRAM D.O.O PAPAR MLJEV.CRNI 50 g ŠAFRAMlowest at Metro €1.24€24.80/kg
- ŠAFRAM PAPAR CRNI MLJEVENI 100g ŠAFRAMlowest at Metro €2.10€21.00/kg
- ŠAFRAM 1000G ŠAFRAM PAPAR CRNI MLJEVlowest at Metro €14.65€14.65/kg
- ŠAFRAM 500G ŠAFRAM PAPR CRNI MLJ PETlowest at KTC €7.20€14.40/kg
- FINETA PAPAR MLJEVENI 50 g TOJETOlowest at NTL €0.67€13.40/kg