MASLINE CRNE 580 g TRENTON
Lowest today
€2.78
€4.79/kg · in 2 chains
at Metro
Average
€3.09 2 chains
Highest
€3.39 at Tommy
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 2 Aug to 3 Oct
By chain
- Metro €2.78€4.79/kg
- Tommy €3.39€5.84/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in 30 days: €2.78 (2 Oct)
€2.78
2 Aug3 Oct
Sources by chain
GTIN 03858894873524. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Metro
-
€2.78 (-10%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Tommy
-
€3.39 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- CRNE MASLINE 690G ODKOŠTIČENE TRENTONlowest at Djelo Vodice €2.19€3.17/kg
- Trenton MASLINE TRENTON CRNE B.K.580 glowest at Metro €3.14€5.41/kg
- TRENTON 4,5KG TRENTON CRNE MASL B.K.lowest at Metro €14.36€3.19/kg
- TRENTON 580G TRENTON CRNE MASLINE B.K.lowest at Metro €37.65€5.41/kg
- TRENTON 4,5KG TRENTON MASL CRNE S KOŠTlowest at Metro €14.53€3.23/kg
- MASLINA CRNA 700g TRENTONlowest at Ribola €2.39€3.41/kg