Gavrilović Čajna pašteta
€3.69
€14.76/kg · in 7 chains
at Lidl
Average
€4.30 7 chains
Highest
€4.69 at Tommy
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Lidl €3.69€14.76/kg
- Metro €3.85€15.40/kg
- Vrutak €4.39€17.56/kg
- Plodine €4.49€17.96/kg
- Spar €4.49€17.96/kg
- Trgocentar €4.49€17.96/kg
- Tommy €4.69€18.76/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03858892726150. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Lidl
-
€3.69 (+132%)
Source: Lidl price list, store 104, 3 Oct 2026 (Ulica Dr. Franje Tuđmana 30, Jastrebarsko)
- Metro
-
€3.85 (+1%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Vrutak
-
€4.39 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Plodine
-
€4.49
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Spar
-
€4.49 (+0%)
Source: Spar price list, store 87004, 3 Oct 2026 (zadar ulica akcije maslenica 1)
- Trgocentar
-
€4.49 (+0%)
Source: Trgocentar price list, store P120, 3 Oct 2026 (VL NAZORA 58 SV IVAN ZELINA)
- Tommy
-
€4.69
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- GAVRILOVIĆ D.O.O. PAŠTETA ČAJNA 50g GAVRILOVIĆlowest at Djelo Vodice €0.85€17.00/kg
- GAVRILOVIĆ D.O.O. PAŠTETA ČAJNA 100 g GAVRILOVIĆlowest at Kaufland promotion €1.09€10.90/kg
- GAVRILOVIĆ 100GX4 GAVRILOVIĆ PAŠT ČAJNAlowest at Djelo Vodice €5.49€13.72/kg
- GAVRILOVIĆ D.O.O. PAŠTETA ČAJNA 30 g GAVRILOVIĆlowest at Stridon €0.66€22.00/kg
- GAVRILOVIC PASTETA CAJNA U TUBI 150 G GAVRILOVIClowest at Stridon €1.44€9.60/kg
- GAVRILOVIĆ d.o.o. PAŠTETA GAVRILOVIĆ KOKOŠJA 100g ČAJNAlowest at Gavranović €0.95€9.50/kg