Gavrilović Kobasica Srijemska 300 g
€4.79
€15.97/kg · in 6 chains
at Kaufland
Average
€5.79 6 chains
Highest
€6.49 at Metro
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Kaufland €4.79€15.97/kg
- Stridon €5.19€17.30/kg
- Plodine €5.69€18.97/kg
- Spar €6.19€20.63/kg
- Konzum €6.39€21.30/kg
- Metro €6.49€21.63/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03858892725689. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Kaufland
-
€4.79 (-25%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Stridon
-
€5.19 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.76, 3 Oct 2026 (Ivana Keleka 83a, Sesvete)
- Plodine
-
€5.69
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Spar
-
€6.19 (+0%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Konzum
-
€6.39 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Metro
-
€6.49 (+0%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
Other sizes
- Gavrilovic KOBASICA SRIJEMSKA 80 glowest at Metro €2.24€28.00/kg
- GAVRILOVIC NAMAZ S KOMADICIMA SRIJEMSKE SALAME 100 G GAVRILOVIClowest at Studenac promotion €0.50€5.00/kg
- GAVRILOVIĆ SRIJEMSKA KOBASICA, GAVRILOVIĆlowest at KTC €19.49€19.49/kg
- GAVRILOVIĆ SRIJEMSKA KOBASICA MAKSI GAVRILOVIĆlowest at Konzum €18.99€18.99/kg
- GAVRILOVIĆ SRIJEMSKA KOBASICA 330 g GAVRILOVIĆlowest at Stridon €4.91€14.88/kg
- GAVRILOVIĆ SRIJEMSKA KOBASICA 300 g GAVRILOVIĆlowest at Stridon €4.03€13.43/kg
Last known prices
We have no price list from Roto today.
- Roto€5.79 · 2 Oct 2026