Zvijezda stolni margarin 60% 500 g
€1.33
€2.66/kg · in 13 chains
at Stridon
Average
€2.04 13 chains
Highest
€2.39 at Boso
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €1.33€2.66/kg
- Metro €1.98€3.96/kg
- KTC €1.99€3.98/kg
- Kaufland €1.99€3.98/kg
- Konzum €1.99€3.98/kg
- Plodine €1.99€3.98/kg
- Ribola €1.99€3.98/kg
- Spar €1.99€3.98/kg
- Tommy €1.99€3.98/kg
- NTL €2.25€4.50/kg
- Trgocentar €2.29€4.58/kg
- Trgovina Krk €2.29€4.58/kg
- Boso €2.39€4.78/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03858882210553. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€1.33 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.76, 3 Oct 2026 (Ivana Keleka 83a, Sesvete)
- Metro
-
€1.98 (+2%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- KTC
-
€1.99
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Kaufland
-
€1.99 (+21%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€1.99 (+14%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Plodine
-
€1.99
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€1.99 (+5%)
Source: Ribola price list, store 100, 3 Oct 2026 (Cesta dr. Franje Tuđmana 7 Kastel Sucurac)
- Spar
-
€1.99 (+14%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Tommy
-
€1.99 (+14%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- NTL
-
€2.25
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Trgocentar
-
€2.29 (+8%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Trgovina Krk
-
€2.29
Source: Trgovina Krk price list, store 111045, 3 Oct 2026 (Sv. Vid Miholjice 202, MALINSKA)
- Boso
-
€2.39 (+0%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- ZVIJEZDA MARG. ZVIJE 250 g STOLNI SPEC.lowest at Jadranka €1.19€4.76/kg
- ZVIJEZDA 250G ZVIJEZDA STOLNI MARG 70% STOLNIlowest at Djelo Vodice €1.29€5.16/kg
- ZVIJEZDA PLUS D.O.O. MARGARIN STOLNI 250 g ZVIJEZDAlowest at NTL €0.70€2.80/kg
- ZVIJEZDA MARGARIN ZA KREME 250g ZVIJEZDAlowest at Kaufland €1.15€4.60/kg
- Zvijezda Stolni margarin 70%lowest at Lidl €2.39€2.39/kg
- Zvijezda Stolni margarinlowest at Lidl €1.15€4.60/kg