ORAHNJAČA 500 g
Lowest today
€4.19
€8.38/kg · in 2 chains
at Spar
Average
€5.34 2 chains
Highest
€6.49 at Gavranović
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Spar €4.19€8.38/kg
- Gavranović €6.49€12.98/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in 30 days: €4.19 (2 Oct)
€4.19
28 Aug3 Oct
Sources by chain
GTIN 03858881500013. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Spar
-
€4.19 (+0%)
Source: Spar price list, store 87036, 3 Oct 2026 (jastrebarsko tresnjevka 1 1)
- Gavranović
-
€6.49
Source: Gavranović price list, store 349, 3 Oct 2026 (Lazina bb, DRAGANICI)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- ORAHNJAČA 550 glowest at Plodine €5.99€10.89/kg
- MLINAR ORAHNJAČA 500g MLINARlowest at Plodine €3.99€7.98/kg
- ORAHNJACA 500 Glowest at Plodine €3.58€7.16/kg
- Vilma Orahnjača/Makovnjača SK1lowest at Lidl €3.99€7.98/kg
- Vilma Orahnjača/Makovnjača SK1lowest at Lidl €3.99€7.98/kg
- ORAHNJAČA 500g CRO-GOlowest at Ribola €5.31€10.62/kg