Franck šećer u prahu 250 g
€0.99
€3.96/kg · in 13 chains
at Jadranka
Average
€1.03 13 chains
Highest
€1.19 at Stanic
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 26 Aug to 3 Oct
By chain
- Jadranka €0.99€3.96/kg
- Kaufland €0.99€3.96/kg
- Konzum €0.99€3.96/kg
- Plodine €0.99€3.96/kg
- Ribola €0.99€3.96/kg
- Spar €0.99€3.96/kg
- Stridon €0.99€3.96/kg
- Tommy €0.99€3.96/kg
- Vrutak €0.99€3.96/kg
- Studenac €1.05€4.20/kg
- NTL €1.09€4.36/kg
- Trgovina Krk €1.15€4.60/kg
- Stanic €1.19€4.76/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03858881087460. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Jadranka
-
€0.99 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Kaufland
-
€0.99 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€0.99 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Plodine
-
€0.99
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€0.99 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Spar
-
€0.99 (+0%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Stridon
-
€0.99 (-12%)
Source: Stridon price list, store Prod.17, 3 Oct 2026 (Dugoselska 102, S.Kraljevec)
- Tommy
-
€0.99 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Vrutak
-
€0.99 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Studenac
-
€1.05
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- NTL
-
€1.09
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Trgovina Krk
-
€1.15
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Stanic
-
€1.19 (+0%)
Source: Stanic price list, store 134, 3 Oct 2026 (SAMOBORSKA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- FRANCK 500G FRANCK ŠEĆER U PRAHUlowest at Boso €2.30€4.60/kg
- FRANCK ŠEĆER U PRAHU 500g FRANCKlowest at Stridon €1.79€3.58/kg
- FRANCK, ZAGREB ŠEĆER U PRAHU 250G (30), FRANCKlowest at Djelo Vodice €0.99€3.96/kg
- FRANCK, ZAGREB ŠEĆER U PRAHU 500G (16), FRANCKlowest at Trgocentar promotion €1.59€3.18/kg
- FRANCK 500G FRANCK ŠEĆER U PRAHUlowest at Metro €29.20€3.65/kg
Last known prices
We have no price list from Roto today.
- Roto€0.94 · 2 Oct 2026