Dessert Chef čokolada za kuhanje 300 g
€2.65
€8.83/kg · in 16 chains
at Stridon
Average
€4.94 16 chains
Highest
€6.39 at Trgovina Krk
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €2.65€8.83/kg
- Stanic €3.14€10.47/kg
- Kaufland €3.89€12.97/kg
- Studenacpromotion €4.19€13.97/kg
- Gavranović €4.49€14.97/kg
- Plodine €5.19€17.30/kg
- Ribola €5.29€17.63/kg
- Tommy €5.29€17.63/kg
- KTC €5.35€17.83/kg
- Konzum €5.35€17.83/kg
- Vrutak €5.35€17.83/kg
- Trgocentar €5.39€17.97/kg
- Jadranka €5.49€18.30/kg
- Metro €5.56€18.53/kg
- Spar €5.99€19.97/kg
- Trgovina Krk €6.39€21.30/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03858881048997. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€2.65 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.50, 3 Oct 2026 (A.Schulteissa 10a, Čakovec)
- Stanic
-
€3.14 (-42%)
Source: Stanic price list, store 131, 3 Oct 2026 (ŽITNJAK 1)
- Kaufland
-
€3.89 (-26%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Studenac
-
€4.19; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Gavranović
-
€4.49
Source: Gavranović price list, store 323, 3 Oct 2026 (Sveti Petar 15, OGULIN)
- Plodine
-
€5.19
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€5.29 (-1%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Tommy
-
€5.29 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- KTC
-
€5.35
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Konzum
-
€5.35 (-1%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Vrutak
-
€5.35 (+28%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Trgocentar
-
€5.39 (-6%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Jadranka
-
€5.49 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Metro
-
€5.56 (+13%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Spar
-
€5.99 (+67%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Trgovina Krk
-
€6.39
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- ATLANTIC TRADE D.O.O. ČOKO. ZA KUHANJE 400 G KANDITlowest at Boso €4.20€10.50/kg
- ATLANTIC TRADE D.O.O. ČOKO. ZA KUHANJE 200 G KANDITlowest at Boso €2.10€10.50/kg
- KANDIT ČOK ZA KUHANJE DESSERT CHEF BIJELA 200Glowest at Kaufland promotion €3.89€19.45/kg
- Kandit ČOKO.ZA KUH.DESSERT CHEF 100 glowest at Stridon €1.61€16.10/kg
- ČOKOLADA ZA KUHANJE 100g DESSERT CHEF KANDITlowest at Jadranka €1.99€19.90/kg
Cheaper per kg
Last known prices
We have no price list from Roto today.
- Roto€4.79 · 2 Oct 2026