TOAST CLASSIC 250 g
Lowest today
€1.49
€5.96/kg · in 1 chain
at Spar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
The deal is real. €1.49 is below the 30-day low (€1.99). See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Sparpromotion €1.49€5.96/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in 30 days: €1.99 (29 Sep)
€1.49
28 Aug3 Oct
Sources by chain
GTIN 03857500150530. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Spar
-
€1.49; below this store's lowest price in the 30 days before the promotion (€1.99 on 29 Sep) (-40%)
Source: Spar price list, store 8701, 3 Oct 2026 (zadar bleiburskih zrtava 18)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- MULINI TOAST CLASS.500 G MULINIlowest at Plodine €0.99€1.98/kg
- DON DON TOAST TOAST MAXI CLASSIC 750 G TVOJIH 5 MINUTAlowest at Stanic €1.20€1.60/kg
- TVOJIH 5 MIN TOAST CLASSIC 500g TVOJIH 5 MINUTAlowest at Tommy €0.99€1.98/kg
- ARO 500G ARO TOAST CLASSIClowest at Metro €0.99€1.98/kg
- ARO 500G ARO TOAST CLASSIClowest at Metro €7.90€1.98/kg
- MLINAR KONZERVIRANO TOAST CLASSIC 400 G MLINARlowest at Djelo Vodice €1.69€4.22/kg