Vegeta Grill classic 100g
€1.37
€13.70/kg · in 8 chains
at Stridon
Average
€1.81 8 chains
Highest
€2.19 at Trgocentar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €1.37€13.70/kg
- KTC €1.79€17.90/kg
- Kaufland €1.79€17.90/kg
- Konzum €1.79€17.90/kg
- Spar €1.79€17.90/kg
- Tommy €1.79€17.90/kg
- Jadranka €1.99€19.90/kg
- Trgocentar €2.19€21.90/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03856020251611. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€1.37 (-1%)
Source: Stridon price list, store Prod.17, 3 Oct 2026 (Dugoselska 102, S.Kraljevec)
- KTC
-
€1.79
Source: KTC price list, store PJ40, 3 Oct 2026 (IVANA CESMICKOG 15 KOPRIVNICA)
- Kaufland
-
€1.79 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€1.79 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Spar
-
€1.79 (-18%)
Source: Spar price list, store 8701, 3 Oct 2026 (zadar bleiburskih zrtava 18)
- Tommy
-
€1.79 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Jadranka
-
€1.99 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Trgocentar
-
€2.19 (+2%)
Source: Trgocentar price list, store P080, 3 Oct 2026 (103 BRIGADE 8 ZABOK)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- PODRAVKA D.D. VEGETA GRILL 30 g PODRAVKAlowest at Ribola €0.66€22.00/kg
- VEGETA ZAČIN GRILL MARIN. CLAS. 75g VEGETAlowest at Stridon €0.89€11.87/kg
- VEGETA NATUR ZAČIN GRILL CLASSIC POSIPAČ 80g VEGETA NATURlowest at Tommy promotion €0.99€12.38/kg
- VEGETA MAESTRO VEGETA NATUR BURGER 30 G CLASSIClowest at Tommy promotion €0.59€19.67/kg