SPECULAAS 400 g KOESTLIN (6)
€2.99
€7.48/kg · in 7 chains
at Stridon
Average
€3.83 7 chains
Highest
€4.43 at Trgocentar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €2.99€7.48/kg
- KTC €3.66€9.15/kg
- Spar €3.69€9.22/kg
- Ribola €3.99€9.98/kg
- Tommy €3.99€9.98/kg
- Konzum €4.09€10.22/kg
- Trgocentar €4.43€11.07/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03856014116995. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€2.99 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.26, 3 Oct 2026 (143.Domobranske pukovnije bb, Plaški)
- KTC
-
€3.66
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Spar
-
€3.69 (+34%)
Source: Spar price list, store 8701, 3 Oct 2026 (zadar bleiburskih zrtava 18)
- Ribola
-
€3.99 (-7%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Tommy
-
€3.99 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Konzum
-
€4.09 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Trgocentar
-
€4.43 (+0%)
Source: Trgocentar price list, store P120, 3 Oct 2026 (VL NAZORA 58 SV IVAN ZELINA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- KOESTLIN KEKS SPECUL. PREM.200 g XMAS Klowest at Boso €0.99€4.95/kg
- KOESTLIN KEKS SPECULAAS PREM. 400 g KOElowest at Stanic €3.99€9.98/kg
- PARIS KEKS PARIS SPEC. 225 g XMAS KOlowest at Trgocentar €1.35€6.00/kg
- SPEKULAS KEKS SPEKULAS 200g KOESTLINlowest at Stridon €1.49€7.45/kg
- PARIS KEKS PARIS SPEKULAS 225 g KOESTLINlowest at Lidl €1.39€6.18/kg