LED 2,5 kg
€2.84
€1.14/kg · in 5 chains
at Plodine
Average
€3.04 5 chains
Highest
€3.32 at Studenac
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Plodine €2.84€1.14/kg
- Tommy €2.85€1.14/kg
- Ribola €2.99€1.20/kg
- Konzum €3.19€1.28/kg
- Studenac €3.32€1.33/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03855006015018. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Plodine
-
€2.84
Source: Plodine price list, store 008, 3 Oct 2026 (STEFANOVECKI ZAVOJ 10, ZAGREB)
- Tommy
-
€2.85 (-8%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Ribola
-
€2.99 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Konzum
-
€3.19 (+9%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Studenac
-
€3.32
Source: Studenac price list, store T100, 3 Oct 2026 (Četvrt Ribnjak 17, OMIŠ)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- LEDO TIJESTO LEDOLETTE KAKAO 800 G LEDOlowest at Tommy promotion €3.79€4.74/kg
- LEDO TIJESTO LEDOLETTE MARELICA 800 G LEDOlowest at Tommy promotion €3.79€4.74/kg
- LEDO TIJESTO LEDOLETTE JABUKA KARAMELA 800 G LEDOlowest at Kaufland €4.99€6.24/kg
- LEDO TORTA LEDOL.650 g LElowest at Stridon €11.35€17.46/kg
- LEDO TIJESTO LEDOLETTE MEXICANA 800 G LEDO PLUSlowest at Konzum €4.99€6.24/kg
- LEDO POVRCE BOB 400 G LEDOlowest at Konzum promotion €2.48€6.20/kg
Last known prices
We have no price list from Roto today.
- Roto€2.04 · 2 Oct 2026