President Sir polutv.Protein30%mm120g
€2.19
€18.25/kg · in 13 chains
at Plodine
Average
€2.97 13 chains
Highest
€3.55 at Stridon
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Plodine €2.19€18.25/kg
- Dukat €2.39€19.92/kg
- Kaufland €2.76€23.00/kg
- Jadranka €2.99€24.92/kg
- Konzum €2.99€24.92/kg
- Spar €2.99€24.92/kg
- Tommy €2.99€24.92/kg
- Vrutak €2.99€24.92/kg
- Djelo Vodice €3.09€25.75/kg
- Boso €3.15€26.25/kg
- Gavranović €3.29€27.42/kg
- NTL €3.29€27.42/kg
- Stridon €3.55€29.58/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850355008148. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Plodine
-
€2.19
Source: Plodine price list, store 014, 3 Oct 2026 (PUT CERODOLA 1, ZADAR)
- Dukat
-
€2.39 (+0%)
Source: Dukat price list, store 730026, 3 Oct 2026 (velike-sredice-11, bjelovar)
- Kaufland
-
€2.76
Source: Kaufland price list, store 2930, 3 Oct 2026 (Sajmiste 2 Virovitica)
- Jadranka
-
€2.99 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Konzum
-
€2.99 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- Spar
-
€2.99 (+0%)
Source: Spar price list, store 8701, 3 Oct 2026 (zadar bleiburskih zrtava 18)
- Tommy
-
€2.99 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Vrutak
-
€2.99
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Djelo Vodice
-
€3.09
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Boso
-
€3.15 (+0%)
Source: Boso price list, store 2655, 3 Oct 2026 (M.J.ZAGORKE BB, Slavonski brod)
- Gavranović
-
€3.29
Source: Gavranović price list, store 337, 3 Oct 2026 (B. Babica bb, SENJ)
- NTL
-
€3.29
Source: NTL price list, store 10103, 3 Oct 2026 (Ljudevita Gaja 1, DUGA RESA)
- Stridon
-
€3.55 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.02, 3 Oct 2026 (Papova 8, Zagreb)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- PRESIDENT SIR POLUTV S TARTUFIMA 200 g PRESIDElowest at Dukat €5.99€29.95/kg
- DUKAT-PRESIDENT SIR CHEDDAR MATURE 200 G PRESIDENT DUKATlowest at Dukat €3.39€16.95/kg
- PRESIDENT SIR POLU CHEDDAR MILD 200glowest at Dukat €3.39€16.95/kg
- PRESIDENT SIR ZA PIZZU 200 g AMERICANA PRESIDENTlowest at Dukat €2.89€14.45/kg
- PRESIDENT SIR POLUTV DOM DIMLJ 300g PRESIDENTlowest at Dukat €4.79€15.97/kg
- PRESIDENT SIR ZA PIZZU 200 g MARGARITA PRESIDENTlowest at Dukat €2.89€14.45/kg