President Tilzit 400 g
€3.89
€9.72/kg · in 10 chains
at Dukat
Average
€5.40 10 chains
Highest
€6.75 at Studenac
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Sep to 3 Oct
By chain
- Dukat €3.89€9.72/kg
- Spar €4.99€12.47/kg
- Jadranka €5.39€13.47/kg
- Kaufland €5.39€13.47/kg
- Konzum €5.39€13.47/kg
- Plodine €5.39€13.47/kg
- Tommy €5.39€13.47/kg
- Vrutak €5.39€13.47/kg
- Trgocentar €6.00€15.00/kg
- Studenac €6.75€16.88/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850355007387. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Dukat
-
€3.89 (+0%)
Source: Dukat price list, store 730001, 3 Oct 2026 (dolac-2, zagreb)
- Spar
-
€4.99 (-6%)
Source: Spar price list, store 8701, 3 Oct 2026 (zadar bleiburskih zrtava 18)
- Jadranka
-
€5.39 (+7%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Kaufland
-
€5.39 (+4%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€5.39 (+4%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Plodine
-
€5.39
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Tommy
-
€5.39 (+4%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Vrutak
-
€5.39 (+4%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Trgocentar
-
€6.00 (+4%)
Source: Trgocentar price list, store P080, 3 Oct 2026 (103 BRIGADE 8 ZABOK)
- Studenac
-
€6.75
Source: Studenac price list, store T845, 3 Oct 2026 (Močići 24A, MOČIĆI)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- PRESIDENT SIR POLUTVRDI TILZIT 150g DUKATlowest at Dukat €2.59€17.27/kg
- President Sir Tilzit Presidentlowest at Dukat €8.69€8.69/kg
- DUKAT-PRESIDENT SIR TILZIT BLOK PRESIDENT CCA 3 KG DUKATlowest at Plodine €12.49€4.16/kg
- Président PRESIDENT TILZIT SLICE 150glowest at Dukat €2.59€17.27/kg
- Président PRESIDENT TILZIT 400 glowest at Dukat €3.89€9.72/kg