President Gouda sir 400 g
€3.89
€9.72/kg · in 14 chains
at Dukat
Average
€5.17 14 chains
Highest
€6.49 at NTL
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Sep to 3 Oct
By chain
- Dukat €3.89€9.72/kg
- Ribolapromotion €3.99€9.97/kg
- Metro €4.54€11.35/kg
- Stridon €4.75€11.88/kg
- Spar €4.99€12.47/kg
- Djelo Vodice €5.39€13.47/kg
- Jadranka €5.39€13.47/kg
- Kaufland €5.39€13.47/kg
- Konzum €5.39€13.47/kg
- Plodine €5.39€13.47/kg
- Tommy €5.39€13.47/kg
- Vrutak €5.39€13.47/kg
- Trgocentar €5.99€14.97/kg
- NTL €6.49€16.22/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850355007325. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Dukat
-
€3.89 (+0%)
Source: Dukat price list, store 730001, 3 Oct 2026 (dolac-2, zagreb)
- Ribola
-
€3.99; promotion started before our records (-26%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Metro
-
€4.54 (+1%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Stridon
-
€4.75 (-13%)
Source: Stridon price list, store Prod.17, 3 Oct 2026 (Dugoselska 102, S.Kraljevec)
- Spar
-
€4.99 (-4%)
Source: Spar price list, store 87007, 3 Oct 2026 (zadar polacisce 4)
- Djelo Vodice
-
€5.39 (+8%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Jadranka
-
€5.39 (+7%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Kaufland
-
€5.39 (+4%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€5.39 (+4%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Plodine
-
€5.39
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Tommy
-
€5.39 (+4%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Vrutak
-
€5.39 (+4%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Trgocentar
-
€5.99 (+3%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- NTL
-
€6.49
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- PRESIDENT SIR TOPLJ LISTIĆI GOUDA 150g DUKATlowest at Dukat €1.49€9.93/kg
- PRESIDENT SIR POLUTVRDI GOUDA 150g DUKATlowest at Dukat €2.59€17.27/kg
- DUKAT-PRESIDENT SIR REZ.SANDWICH GOUDA 120 G PRESIDENT DUKATlowest at Dukat €2.19€18.25/kg
- DUKAT-PRESIDENT SIR GOUDA 250 G PRESIDENT DUKATlowest at Dukat €2.79€11.16/kg
- President SIR GRAND OVAL GOUDA 450 glowest at Plodine €5.49€12.20/kg
- DUKAT-PRESIDENT SIR GOUDA BLOK PRESIDENT CCA 2,7 KG DUKATlowest at Djelo Vodice €6.49€2.40/kg
Last known prices
We have no price list from Roto today.
- Roto€4.99 · 2 Oct 2026