MASLAC DUKAT 10 g
Lowest today
€0.33
€33.00/kg · in 2 chains
at Studenac
Average
€0.34 2 chains
Highest
€0.35 at Stanic
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Studenac €0.33€33.00/kg
- Stanic €0.35€35.00/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in the 9 days we hold: €0.33 (3 Oct)
€0.33
25 Sep3 Oct
Sources by chain
GTIN 03850355001507. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Studenac
-
€0.33
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Stanic
-
€0.35 (+0%)
Source: Stanic price list, store 136, 3 Oct 2026 (GRABOVAC)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- DUKAT MLJEČNA INDUSTRIJA DIONIČKO DRUŠTV MASLAC 250 g DUKATlowest at Dukat €2.39€9.56/kg
- DUKAT MASLAC I KLASA 20g FOLIJA DUKATlowest at Dukat €0.39€19.50/kg
- DUKAT MASLAC 125 G DUKATlowest at Dukat €1.89€15.12/kg
- DUKAT 250G DUKAT MASLAClowest at Dukat €2.39€9.56/kg
- Dukat Dukat Maslac I klase 250 g_OClowest at Kaufland promotion €2.49€9.96/kg
- DUKAT 10GX200 DUKAT MASLAClowest at Metro €43.88€21.94/kg