Dukat tekući jogurt 2,8% mm 330 g
€0.73
€2.21/kg · in 16 chains
at Dukat
Average
€1.38 16 chains
Highest
€1.59 at Trgovina Krk
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Sep to 3 Oct
By chain
- Dukat €0.73€2.21/kg
- Metro €1.34€4.06/kg
- Jadranka €1.39€4.21/kg
- KTC €1.39€4.21/kg
- Kaufland €1.39€4.21/kg
- Konzum €1.39€4.21/kg
- Plodine €1.39€4.21/kg
- Ribola €1.39€4.21/kg
- Spar €1.39€4.21/kg
- Tommy €1.39€4.21/kg
- Vrutak €1.39€4.21/kg
- Studenac €1.45€4.39/kg
- Boso €1.49€4.52/kg
- Djelo Vodice €1.49€4.52/kg
- Gavranović €1.55€4.70/kg
- Trgovina Krk €1.59€4.82/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850354016007. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Dukat
-
€0.73 (-26%)
Source: Dukat price list, store 730001, 3 Oct 2026 (dolac-2, zagreb)
- Metro
-
€1.34 (+1%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Jadranka
-
€1.39 (+9%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- KTC
-
€1.39
Source: KTC price list, store PJ40, 3 Oct 2026 (IVANA CESMICKOG 15 KOPRIVNICA)
- Kaufland
-
€1.39 (+5%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€1.39 (+3%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- Plodine
-
€1.39
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€1.39 (+5%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Spar
-
€1.39 (+1%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Tommy
-
€1.39 (+3%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Vrutak
-
€1.39 (+8%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Studenac
-
€1.45
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Boso
-
€1.49 (+6%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
- Djelo Vodice
-
€1.49 (+25%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Gavranović
-
€1.55
Source: Gavranović price list, store 377, 3 Oct 2026 (Skolska 1, MORAVICE)
- Trgovina Krk
-
€1.59
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- DUKAT JOGURT TEKUĆI 1.5 KG DUKATlowest at Dukat €1.93€1.29/l
- DUKAT MLJEČNA INDUSTRIJA DIONIČKO DRUŠTV JOGURT TEKUĆI 2,8% mm 1 kg PET DUKATlowest at Dukat €1.35€1.35/l
- Dukat JOGURT TEK.DUKAT 2,8% 500 glowest at Dukat €1.19€2.38/l
- DUKAT MLJEČNA INDUSTRIJA DIONIČKO DRUŠTV JOGURT TEKUĆI 2,8% mm 180 g DUKATlowest at Boso €0.44€2.44/kg
- DUKAT mliječna industrija d.d. JOGURT TEKUĆI 230g MAXI DUKATlowest at Dukat €0.59€2.57/kg
- Dukat Dukat Jogurt tekući 2,8% mm 180 g_OClowest at Djelo Vodice €0.44€2.44/kg