MLIJEKO ČOKOLADNO DUKAT 0,5 l
Lowest today
€1.46
€2.92/l · in 2 chains
at Ribola
Average
€1.48 2 chains
Highest
€1.49 at Studenac
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Ribola €1.46€2.92/l
- Studenac €1.49€2.98/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in the 5 days we hold: €1.46 (3 Oct)
€1.46
29 Sep3 Oct
Sources by chain
GTIN 03850354002260. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Ribola
-
€1.46 (+0%)
Source: Ribola price list, store 057, 3 Oct 2026 (Mostarska 34 Split)
- Studenac
-
€1.49
Source: Studenac price list, store T783, 3 Oct 2026 (Podkuća 1, GROHOTE)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- DUKAT MLIJEKO ČOKOLADNO 1L BOCA DUKATlowest at Dukat €1.89€1.89/l
- Dukat MLIJ.BIJELA ČOK.DUKAT 0,5 Llowest at Dukat €1.29€2.58/l
- Dukat ČOKO.MLIJEKO KOKOS DUKAT 0,5 Llowest at Dukat €1.29€2.58/l
- DUKAT MLIJEKO ČOKOLADNO 200ML DUKATlowest at Lidl €0.59€2.95/l
- DUKAT DUKAT ČOKOLADNO MLIJEKO KOKOS 0.5Llowest at Dukat €1.29€2.58/l
- DUKAT D.D. MLIJEKO ČOKOLADNO JUNIOR 0,2 l DUKATlowest at Dukat €0.69€3.45/l