PILEĆI FILE 500 g
€4.07
€8.14/kg · in 8 chains
at Studenac
Average
€5.53 8 chains
Highest
€6.69 at Trgovina Krk
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Studenac €4.07€8.14/kg
- KTC €4.99€9.98/kg
- Konzumpromotion €4.99€9.98/kg
- Spar €4.99€9.98/kg
- Gavranović €5.99€11.98/kg
- Plodine €5.99€11.98/kg
- NTL €6.49€12.98/kg
- Trgovina Krk €6.69€13.38/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850220115827. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Studenac
-
€4.07
Source: Studenac price list, store 1611, 3 Oct 2026 (Jelsa 354, JELSA)
- KTC
-
€4.99
Source: KTC price list, store PJ41, 3 Oct 2026 (NIKOLE TESLE 12 B SISAK)
- Konzum
-
€4.99; promotion started before our records (+4%)
Source: Konzum price list, store 0001, 3 Oct 2026 (BRITANSKI TRG 12, ZAGREB)
- Spar
-
€4.99 (+9%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Gavranović
-
€5.99
Source: Gavranović price list, store 362, 3 Oct 2026 (I. G. Kovacica 197 RAVNA, GORA)
- Plodine
-
€5.99
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- NTL
-
€6.49
Source: NTL price list, store 10116, 3 Oct 2026 (Kasinska cesta 109, SESVETE)
- Trgovina Krk
-
€6.69
Source: Trgovina Krk price list, store 111045, 3 Oct 2026 (Sv. Vid Miholjice 202, MALINSKA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- CEKIN PILEĆI FILE ZABATKA CHEF 400 g CEKINlowest at Konzum €4.99€12.47/kg
- PILE PILECI FILE OP CCA 800 G PILElowest at Plodine promotion €5.49€6.86/kg
- Perutnina PILEĆI MARINIRANI FILE 400 glowest at Konzum €6.19€15.47/kg
- Perutnina PILEĆI FILE MIX 600 glowest at Konzum €4.99€8.32/kg
- CEKIN PILEĆI FILE ZABATKA CEKIN 500glowest at Plodine promotion €3.99€7.98/kg
- CEKIN PILEĆI BATAK I FILE ZABATKA CEKINlowest at Spar €7.29€7.29/kg