Pariška kobasica
€4.29
€4.29/kg · in 6 chains
at Ribola
Average
€4.69 6 chains
Highest
€5.01 at Metro
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Ribola €4.29€4.29/kg
- Trgocentar €4.49€4.49/kg
- Spar €4.59€4.59/kg
- Boso €4.75€4.75/kg
- Konzum €4.99€4.99/kg
- Metro €5.01€5.01/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850159120527. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Ribola
-
€4.29 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Trgocentar
-
€4.49 (+13%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Spar
-
€4.59 (+0%)
Source: Spar price list, store 87033, 3 Oct 2026 (pozega osjecka 10)
- Boso
-
€4.75 (+0%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
- Konzum
-
€4.99 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- Metro
-
€5.01 (+0%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- Gavrilovic Kobasica pariškalowest at Boso promotion €7.99€7.99/kg
- Gavrilovic Pariška kobasica s povrćemlowest at Djelo Vodice €6.99
- GAVRILOVIC PARISKA KOBASICA NARESCI 125 G GAVRILOVIClowest at Plodine promotion €1.49€11.92/kg
- Gavrilovic PARIŠKA KOB. S POVRĆEM 350 glowest at Kaufland €3.46€9.89/kg
- GAVRILOVIC PARISKA KOBASICA 350 G GAVRILOVIClowest at Kaufland €3.46€9.89/kg
- VINDIJA D.O.O. KOBASICA PARIŠKA 1200 g XXL VINDIJAlowest at Stridon €2.25€1.88/kg
Last known prices
We have no price list from Roto today.
- Roto€4.90 · 2 Oct 2026