Maraska vodka cosmopolitan 37,5% 0,7l
€8.72
€12.46/l · in 11 chains
at Jadranka
Average
€9.50 11 chains
Highest
€10.49 at Trgocentar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 26 Aug to 3 Oct
By chain
- Jadranka €8.72€12.46/l
- Stridon €8.99€12.84/l
- Djelo Vodice €9.49€13.56/l
- Kaufland €9.49€13.56/l
- Konzum €9.49€13.56/l
- Plodine €9.49€13.56/l
- Ribola €9.49€13.56/l
- Studenac €9.49€13.56/l
- Tommy €9.49€13.56/l
- KTC €9.89€14.13/l
- Trgocentar €10.49€14.99/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850158409203. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Jadranka
-
€8.72 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Stridon
-
€8.99 (+6%)
Source: Stridon price list, store Prod.29, 3 Oct 2026 (Zagrebačka 68, Vrbovec)
- Djelo Vodice
-
€9.49 (+19%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Kaufland
-
€9.49 (+5%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€9.49 (+5%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- Plodine
-
€9.49
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€9.49 (+5%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Studenac
-
€9.49
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Tommy
-
€9.49 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- KTC
-
€9.89
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Trgocentar
-
€10.49 (+2%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- MARASKA VODKA COSMOPOLITAN 1L MARASKAlowest at Trgovina Krk €10.19€10.19/l
- AWT INTERNATIONAL D.O.O VODKA 0,1 L MARASKAlowest at Studenac promotion €1.29€12.90/l
- MARASKA VODKA COSMOPOLITAN 0 ,5 llowest at Tommy promotion €4.99€9.98/l
- MARASKA 1 0L MARASKA VODKA COSMOPOLITAlowest at Metro €68.03€11.34/l
- MARASKA VODKA COSMOPOLITAN 0.5L (12) MARASKAlowest at Stridon €5.74€11.48/l
- MARASKA VODKA MOJITO 1L MARASKA (6)lowest at Stridon €8.42€8.42/l