Maraska kruškovac 25% 0,1l
€1.29
€12.90/l · in 10 chains
at Ribola
Average
€1.70 10 chains
Highest
€2.09 at Studenac
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Ribolapromotion €1.29€12.90/l
- Stridon €1.55€15.50/l
- Djelo Vodice €1.69€16.90/l
- KTC €1.69€16.90/l
- Plodine €1.69€16.90/l
- Tommy €1.69€16.90/l
- Kaufland €1.75€17.50/l
- Trgocentar €1.79€17.90/l
- Trgovina Krk €1.79€17.90/l
- Studenac €2.09€20.90/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850158402785. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Ribola
-
€1.29; promotion started before our records (-24%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Stridon
-
€1.55 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.02, 3 Oct 2026 (Papova 8, Zagreb)
- Djelo Vodice
-
€1.69 (+6%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- KTC
-
€1.69
Source: KTC price list, store PJ40, 3 Oct 2026 (IVANA CESMICKOG 15 KOPRIVNICA)
- Plodine
-
€1.69
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Tommy
-
€1.69 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Kaufland
-
€1.75 (+4%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Trgocentar
-
€1.79 (-1%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Trgovina Krk
-
€1.79
Source: Trgovina Krk price list, store 111210, 3 Oct 2026 (I.G. Kovacica 83, PUNAT)
- Studenac
-
€2.09
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
Other sizes
- KRUŠKOVAC 0,7 l BOXlowest at Ribola €12.64€18.06/l
- MARASKA LIKER KRUŠKOVAC 1L MARASKAlowest at Jadranka €9.12€9.12/l
- MARASKA KRUŠKOVAC 0,70 L UKR.MARASKAlowest at Studenac promotion €5.00€7.14/l
- MARASKA LIKER KRUŠKOVAC ČUTURICA0,70 Llowest at Jadranka €11.72€16.74/l
- FRUTEK SOK KRU.MAR.125 ml FRUTEKlowest at Djelo Vodice €0.99€7.92/l
- Maraska Maraska Liker Julia šljivo.s kruš.25% 1Llowest at Djelo Vodice €11.99€11.99/l