Kruh Mediteran 500 g
Lowest today
€1.69
€3.38/kg · in 2 chains
at Spar
Average
€1.72 2 chains
Highest
€1.75 at Konzum
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Spar €1.69€3.38/kg
- Konzum €1.75€3.50/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in 30 days: €1.69 (2 Oct)
€1.69
28 Aug3 Oct
Sources by chain
GTIN 03850151244092. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Spar
-
€1.69 (+6%)
Source: Spar price list, store 87167, 3 Oct 2026 (senj d.tomljanovica gavrana 2b)
- Konzum
-
€1.75 (+27%)
Source: Konzum price list, store 0206, 3 Oct 2026 (STJEPANA RADIĆA 27, KRK)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- DI-GO KONZERVIRANO BIO MJESAVINA ZA MEDITERANSKI KRUH 400 G DI-GOlowest at Dukat €2.65€6.62/kg
- PLODINE KRUH MEDITERAN REZANI PAKIRANI 500 Glowest at Tommy €1.59€3.18/kg
- DI GO MJEŠAVINA KRUH MED.400 g DI-GOlowest at Tommy promotion €2.05€5.12/kg
- DON DON KRUH DOMAĆI MEDITERANEO 400 g DON DONlowest at Spar €2.35€5.88/kg
- KRUH MEDITERAN 500 G PAK.lowest at Kaufland €1.59€3.18/kg
- Autres marques tarif DI-GO BIO MJEŠ.ZA MEDITERA KRUH 400glowest at Dukat €2.65€6.62/kg