KOBAS.VRBOV.100g PIK
€2.07
€20.70/kg · in 7 chains
at Ribola
Average
€2.74 7 chains
Highest
€3.09 at NTL
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Ribola €2.07€20.70/kg
- Tommy €2.69€26.90/kg
- Plodine €2.71€27.10/kg
- Trgocentar €2.79€27.90/kg
- Konzum €2.85€28.50/kg
- Studenac €2.99€29.90/kg
- NTL €3.09€30.90/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850139010466. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Ribola
-
€2.07 (+2%)
Source: Ribola price list, store 020, 3 Oct 2026 (Kralja Zvonimira 103 Solin)
- Tommy
-
€2.69 (-6%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Plodine
-
€2.71
Source: Plodine price list, store 012, 3 Oct 2026 (J ZAKNA 12, PULA)
- Trgocentar
-
€2.79 (+0%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Konzum
-
€2.85 (+30%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- Studenac
-
€2.99
Source: Studenac price list, store 1042, 3 Oct 2026 (Trg grofova Erdodyja 9, POPOVAČA)
- NTL
-
€3.09
Source: NTL price list, store 10102, 3 Oct 2026 (Soblinecka 55, Soblinec, SESVETE)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- PIK ČAJNA KOB NAR 100g MA PIK VRBOVEClowest at Stridon €1.70€17.00/kg
- PIK TIROLSKA KOB PIK VRBOVEClowest at Konzum promotion €7.49€7.49/kg
- PIK BREND ROSTILJSKA KOBASICA 460 G VP PIK VRBOVEClowest at Stridon €3.75€8.15/kg
- Pik Čajna kobasica XXL PIKlowest at Ribola €18.99€18.99/kg
- PIK KOBASICA DOMAĆA DIMLJENA 300g VAK PIKlowest at Studenac promotion €2.92€9.73/kg
- PIK KOBASICA KRANJSKA 300g VAC PIK VRBOVEClowest at Djelo Vodice €2.99€9.97/kg