PIVO OŽUJ. 500 ml LIMENKA
Lowest today
€1.85
€3.70/l · in 2 chains
at Boso
Average
€19.38 2 chains
Highest
€36.90 at Metro
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Boso €1.85€3.70/l
- Metro €36.90€3.07/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in the 7 days we hold: €1.85 (3 Oct)
€1.85
27 Sep3 Oct
Sources by chain
GTIN 03850131000847. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Boso
-
€1.85 (+7%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
- Metro
-
€36.90 (+4%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- OŽUJSKO PIVO OŽUJSKO 0.33L LIM ZAG PIVlowest at Metro €1.11€3.36/l
- ZAGREBAČKA PIVOVARA D.O.O. PIVO OŽUJSKO 0,5L LIMENKA ZAGR.PIVOVARlowest at Kaufland promotion €1.35€2.70/l
- ZAGREBAČKA PIVOVARA D.O.O. PIVO BOŽIĆNO 0,5 L LIMENKAlowest at Konzum €1.00€2.00/l
- OŽUJSKO PIVO RADLER OŽUJSKO BAZGA 0,5 l LIMENKlowest at Djelo Vodice €1.49€2.98/l
- ZAGREBAČKA PIVOVARA D.O.O. PIVO OŽUJSKO LIMUN 0,5L LIMENKAlowest at Kaufland €0.99€1.98/l
- OŽUJSKO PIVO OŽUJSKO 6PACK 0.33L LIMlowest at Metro €5.31€2.68/l