MINESTRONE 450 g LEDO
€1.66
€3.69/kg · in 2 chains
at Ribola
Average
€1.69 2 chains
Highest
€1.72 at Stridon
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Ribola €1.66€3.69/kg
- Stridon €1.72€3.82/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850116755748. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Ribola
-
€1.66 (+0%)
Source: Ribola price list, store 005, 3 Oct 2026 (Cesta dr.Franje Tudmana 62 Kastel Gomilica)
- Stridon
-
€1.72 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.26, 3 Oct 2026 (143.Domobranske pukovnije bb, Plaški)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- MINESTRONE 400g LEDOlowest at Spar €1.72€4.30/kg
- LEDO SLADO LEDO 900 ml MIN.QUAT.CHOCOlowest at Boso €4.53€5.03/l
- LEDO RIŽOTO S PLOD.MORA 600 glowest at Jadranka €5.49€9.15/kg
- QUATTRO SLAD QUATTRO MINI PLAZMA 800 mllowest at Stridon €3.99€4.99/l
- LEDO RIŽOTO S PILET I POVRĆEM 600g LEDOlowest at Jadranka €4.79€7.98/kg