Ledo Mahuna žuta 700g
€2.39
€3.41/kg · in 8 chains
at Kaufland
Average
€2.98 8 chains
Highest
€3.49 at Boso
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Kaufland €2.39€3.41/kg
- Lidl €2.49€3.56/kg
- KTC €2.99€4.27/kg
- Konzum €2.99€4.27/kg
- Studenac €3.09€4.41/kg
- Vrutak €3.19€4.56/kg
- Trgocentar €3.21€4.59/kg
- Boso €3.49€4.99/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850116058658. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Kaufland
-
€2.39
Source: Kaufland price list, store 1130, 3 Oct 2026 (Obrtnicka ulica 1 Cakovec)
- Lidl
-
€2.49 (+9%)
Source: Lidl price list, store 104, 3 Oct 2026 (Ulica Dr. Franje Tuđmana 30, Jastrebarsko)
- KTC
-
€2.99
Source: KTC price list, store PJ48, 3 Oct 2026 (ZAGREBACKA 48 VRBOVEC)
- Konzum
-
€2.99 (+20%)
Source: Konzum price list, store 0201, 3 Oct 2026 (BJELOVARSKA 48B, SESVETE)
- Studenac
-
€3.09
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Vrutak
-
€3.19
Source: Vrutak price list, store 200, 3 Oct 2026 (rabarova1a)
- Trgocentar
-
€3.21 (+11%)
Source: Trgocentar price list, store P100, 3 Oct 2026 (VRANKOVEC SV KRIZ ZACRETJE)
- Boso
-
€3.49 (+0%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- LEDO MAHUNA ŽUTA 400g LEDOlowest at Kaufland promotion €1.49€3.72/kg
- FRESCO MAHUNA ŽUTA FRESCO 400g L LEDOlowest at Stridon €0.97€2.42/kg
- LEDO MAHUNA ŽUTA 450 g LEDOlowest at Ribola €1.86€4.13/kg
- LEDO, ZAGREB MAHUNA ŽUTA 2,5 KG, LEDOlowest at Stridon €5.44€2.18/kg
- LEDO PLUS D.O.O. MAHUNA ŽUTA 2,5kg LEDOlowest at Stridon €4.91€1.96/kg