Čarli kamilica 1,35 l
€2.00
€1.48/l · in 13 chains
at Studenac
Average
€3.94 13 chains
Highest
€5.39 at Djelo Vodice
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Studenacpromotion €2.00€1.48/l
- Stridon €2.50€1.85/l
- Tommypromotion €2.59€1.92/l
- Konzum €3.75€2.78/l
- Vrutak €3.99€2.96/l
- Jadranka €4.19€3.10/l
- KTC €4.29€3.18/l
- Kaufland €4.35€3.22/l
- Plodine €4.35€3.22/l
- Spar €4.35€3.22/l
- Trgocentar €4.69€3.47/l
- Trgovina Krk €4.79€3.55/l
- Djelo Vodice €5.39€3.99/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850111304187. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Studenac
-
€2.00; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store T840, 3 Oct 2026 (Vukovarska 26, DUBROVNIK)
- Stridon
-
€2.50 (-28%)
Source: Stridon price list, store Prod.31, 3 Oct 2026 (Sisačka 175, Sela)
- Tommy
-
€2.59; below this store's lowest price in the 30 days before the promotion (€3.99 on 30 Sep) (-26%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Konzum
-
€3.75 (+7%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- Vrutak
-
€3.99 (+33%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Jadranka
-
€4.19 (+32%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- KTC
-
€4.29
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Kaufland
-
€4.35 (+25%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Plodine
-
€4.35
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Spar
-
€4.35 (+25%)
Source: Spar price list, store 8701, 3 Oct 2026 (zadar bleiburskih zrtava 18)
- Trgocentar
-
€4.69 (+21%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Trgovina Krk
-
€4.79
Source: Trgovina Krk price list, store 111045, 3 Oct 2026 (Sv. Vid Miholjice 202, MALINSKA)
- Djelo Vodice
-
€5.39 (+29%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
Other sizes
- ČARLI ČARLI KAMILICA 500ML (12)lowest at Stridon €0.80€1.60/l
- AWT INTERNATIONAL D.O.O DETERDŽENT ZA SUĐE KAMILICA 900 ml ČARLIlowest at Metro €2.29€2.54/l
- CARLI CARLI KAMILICA 450 MLlowest at Stridon €1.19€2.64/l
- ČARLI 900ML ČARLI DETER.KAMILICAlowest at Metro €20.59€2.54/l
- ČARLI 1 l KAMILICAlowest at Ribola €1.99€1.99/l
- ČARLI ČARLI SENSITIVE KAMILICA 1.5 L (9) LABUDlowest at Stridon €2.39€1.59/l