800ML ORNEL OMEKŠ VIOLET
Lowest today
€31.50
€3.28/l · in 1 chain
at Metro
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 2 Aug to 3 Oct
By chain
- Metropromotion €31.50€3.28/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in 30 days: €31.50 (2 Oct)
€31.50
2 Aug3 Oct
Sources by chain
GTIN 03850105182029. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Metro
-
€31.50; promotion started before our records (+0%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
Other sizes
- SAPONIA D.D. OMEKŠIVAČ ZA RUBLJE VIOLET 2,4L ORNELlowest at Kaufland promotion €3.95€1.65/l
- SAPONIA D.D. OMEKŠIVAČ VIOLET 800 ml ORNELlowest at Metro €1.99€2.49/l
- SAPONIA d.d. ORNEL 1,6l VIOLETlowest at KTC €2.99€1.87/l
- ORNEL 800ML ORNEL OMEKŠ VIOLETlowest at Metro €19.88€2.48/l
- ORNEL ORNEL OMEKSIVAC 3 L VIOLETlowest at Plodine €3.99€1.33/l
- ORNEL OMEKŠIVAČ 2,4 ml+ 500 ml GR.ORNEL VIOLETlowest at Konzum €3.99€1.66/l