FAKS 2,34 kg AQUAMARINE
€6.99
€2.99/kg · in 7 chains
at NTL
Average
€9.69 7 chains
Highest
€14.39 at Ribola
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- NTL €6.99€2.99/kg
- Tommypromotion €8.49€3.63/kg
- Sparpromotion €8.99€3.84/kg
- Konzum €9.00€3.85/kg
- Plodine €9.99€4.27/kg
- Vrutak €9.99€4.27/kg
- Ribola €14.39€6.15/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850105176790. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- NTL
-
€6.99
Source: NTL price list, store 32096, 3 Oct 2026 (Frankopanska 11, MURSKO SREDISCE)
- Tommy
-
€8.49; promotion started before our records (-37%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Spar
-
€8.99; promotion started before our records (-33%)
Source: Spar price list, store 87133, 3 Oct 2026 (nin put bagata 11)
- Konzum
-
€9.00 (-39%)
Source: Konzum price list, store 0130, 3 Oct 2026 (LJUDEVITA GAJA 29, KRAPINA)
- Plodine
-
€9.99
Source: Plodine price list, store 027, 3 Oct 2026 (ZAGREBACKA 2, CAKOVEC)
- Vrutak
-
€9.99
Source: Vrutak price list, store 900, 3 Oct 2026 (samoborskacesta161a)
- Ribola
-
€14.39 (+0%)
Source: Ribola price list, store 057, 3 Oct 2026 (Mostarska 34 Split)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- SAPONIA D.D. DETERDŽENT AQUAMARINE HYG. 220 g /4 PRANJA FAKSlowest at Studenac promotion €1.90€8.64/kg
- FAKS FAKS 3,51 kg C.AQUAMARINElowest at Tommy promotion €9.99€2.85/kg
- FAKS HELIZIM FAKS 260 g AQUAMARINE C. 4 plowest at Studenac promotion €0.90€3.46/kg
- SAPONIA D.D. DETERDŽENT ZA RUBLJE AQUAMARINE HYG. 1,1kg /20 PRANJA FAKSlowest at Stridon €5.39€4.90/kg
- Faks DET.FAKS AQUAMARINE 3,3 kglowest at Stanic promotion €12.29€3.72/kg
- SAPONIA d.d. FAKS 4,95kg 90 PRANJA AQUAMARINElowest at Konzum €15.99€3.23/kg