12GX6 DOLCELA PRAŠAK ZA PECIVO
Lowest today
€32.40
€12.50/kg · in 1 chain
at Metro
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 2 Aug to 3 Oct
By chain
- Metro €32.40€12.50/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in 30 days: €32.40 (2 Oct)
€32.40
2 Aug3 Oct
Sources by chain
GTIN 03850104462368. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Metro
-
€32.40 (+1%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- Podravka PRAŠAK ZA PEC.PODRA.12g 10 PAKlowest at Stridon €1.50€125.00/kg
- PODRAVKA D.D. PRAŠAK ZA PECIVO 12 g DOLCELAlowest at Studenac promotion €0.12€10.00/kg
- PODRAVKA D.D. PRAŠAK ZA PECIVO 12 g 6pak DOLCELAlowest at NTL €0.97€13.47/kg
- DOLCELA PRASAK ZA PECIVO 12 G 5+1 GRATISlowest at Stridon €0.45€37.50/kg
- DODACI KOLAČIMA PODRAVKA PRAŠAK ZA PECIVO 1 kg PODRAVKAlowest at Stanic €3.50€3.50/kg
- DOLCELA 1KG DOLCELA PRAŠAK ZA PECIVOlowest at Metro promotion €16.75€4.19/kg