Vegeta Maestro slatka paprika 100 g
€1.01
€10.10/kg · in 14 chains
at Kaufland
Average
€1.62 14 chains
Highest
€1.85 at Studenac
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Kauflandpromotion €1.01€10.10/kg
- Stridon €1.06€10.60/kg
- Gavranović €1.69€16.90/kg
- KTC €1.69€16.90/kg
- Konzum €1.69€16.90/kg
- Plodine €1.69€16.90/kg
- Ribola €1.69€16.90/kg
- Spar €1.69€16.90/kg
- Stanic €1.69€16.90/kg
- Tommy €1.69€16.90/kg
- Djelo Vodice €1.74€17.40/kg
- Trgovina Krk €1.75€17.50/kg
- Trgocentar €1.79€17.90/kg
- Studenac €1.85€18.50/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850104294631. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Kaufland
-
€1.01; promotion started before our records (-39%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Stridon
-
€1.06 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.05, 3 Oct 2026 (Brajkovićev prilaz 3, Zagreb)
- Gavranović
-
€1.69
Source: Gavranović price list, store 514, 3 Oct 2026 (Stubicka 35, ZAGREB)
- KTC
-
€1.69
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Konzum
-
€1.69 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Plodine
-
€1.69
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€1.69 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Spar
-
€1.69 (+0%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Stanic
-
€1.69 (+0%)
Source: Stanic price list, store 131, 3 Oct 2026 (ŽITNJAK 1)
- Tommy
-
€1.69 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Djelo Vodice
-
€1.74 (+3%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Trgovina Krk
-
€1.75
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Trgocentar
-
€1.79 (-4%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Studenac
-
€1.85
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
Other sizes
- Podravka ZAČ.PAPRIKA SLAT.VEG.POD.400 glowest at Konzum €1.00€2.50/kg
- VEGETA MAESTRO PAPRIKA SLATKA MLJ VR 50g VEGETA MAESTROlowest at Stridon €0.66€13.20/kg
- VEGETA MAESTRO PAPRIKA SLATKA MLJ VR 200g VEGETA MAESTROlowest at Studenac promotion €1.90€9.50/kg
- VEGETA MAESTRO PAPRIKA DIMLJ SLATKA MLJ 70g VEGETA MAESTROlowest at Kaufland promotion €0.89€12.71/kg
- PAPRIKA SLATKA MLJEVENA 1KG PODRAVKAlowest at Stridon €4.89€4.89/kg