UMAK PESTO GENO.190g
€3.19
€16.79/kg · in 3 chains
at Spar
Average
€3.65 3 chains
Highest
€3.98 at Ribola
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Spar €3.19€16.79/kg
- Tommy €3.79€19.95/kg
- Ribola €3.98€20.95/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850104288159. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Spar
-
€3.19 (-20%)
Source: Spar price list, store 87002, 3 Oct 2026 (valpovo ivana fuderera hanzike 3)
- Tommy
-
€3.79 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Ribola
-
€3.98
Source: Ribola price list, store 043, 3 Oct 2026 (Strožanačka 25 PODSTRANA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- Sana Sana Pesto alla Genovese 150glowest at Jadranka €3.89€25.93/kg
- BARILLA UMAK PESTO 190g BARILLAlowest at Kaufland promotion €2.75€14.47/kg
- STAR UMAK PESTO GENOVESE 190 g STARlowest at Djelo Vodice €3.14€16.53/kg
- STAR UMAK PESTO GENOVESE 190 G STARlowest at Djelo Vodice €2.99€15.74/kg
- PONTI PESTO GENOVESE 135 G UMAK S BOSILJKOM PONTIlowest at Kaufland €3.29€24.37/kg
- UMAK PESTO GENOISE 180G FIAMMAlowest at Jadranka €3.09€17.17/kg