JUHA KREM RAJČICA 1,5 kg PODR
€9.95
€6.63/kg · in 8 chains
at Stanic
Average
€14.07 8 chains
Highest
€17.99 at NTL
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Sep to 3 Oct
By chain
- Stanic €9.95€6.63/kg
- Metro €12.40€8.27/kg
- Jadranka €12.79€8.53/kg
- Tommy €12.85€8.57/kg
- Konzum €13.07€8.71/kg
- KTC €15.99€10.66/kg
- Djelo Vodice €17.50€11.67/kg
- NTL €17.99€11.99/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850104217388. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stanic
-
€9.95 (-17%)
Source: Stanic price list, store 140, 3 Oct 2026 (KARLOVAC 3)
- Metro
-
€12.40 (+8%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Jadranka
-
€12.79 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Tommy
-
€12.85 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10297, 3 Oct 2026 (KAMENAR 2, PRIMOŠTEN)
- Konzum
-
€13.07 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0220, 3 Oct 2026 (DANKOVEČKA 95, ZAGREB)
- KTC
-
€15.99
Source: KTC price list, store PJ54, 3 Oct 2026 (SISACKA ULICA 14 KUTINA)
- Djelo Vodice
-
€17.50 (+3%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- NTL
-
€17.99
Source: NTL price list, store 20219, 3 Oct 2026 (TRG LJ.GAJA 5, OSIJEK)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- PODRAVKA JUHA KREM RAJČICA S MOZZAR 80g PODRAVKAlowest at Stridon €1.23€15.38/kg
- FINI MINI JUHA KREM RAJČ I MOZZ 23g FIN MINIlowest at Stridon €0.52€22.61/kg
- PODRAVKA JUHA KREM OD RAJČICE 60g PODRAVKAlowest at Plodine promotion €1.04€17.33/kg
- PODRAVKA D.D. JUHA KREM RAJČICA 500 ml PODRAlowest at Tommy promotion €0.99€1.98/l