JUHA GOVEĐA 1 kg
€6.25
€6.25/kg · in 12 chains
at Stridon
Average
€9.18 12 chains
Highest
€13.49 at Trgocentar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €6.25€6.25/kg
- Stanic €7.39€7.39/kg
- Metro €7.51€7.51/kg
- Jadranka €8.09€8.09/kg
- Tommy €8.25€8.25/kg
- Boso €8.49€8.49/kg
- Studenac €9.59€9.59/kg
- KTC €9.90€9.90/kg
- Ribola €10.09€10.09/kg
- Djelo Vodice €10.29€10.29/kg
- NTL €10.79€10.79/kg
- Trgocentar €13.49€13.49/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850104217227. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€6.25 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.76, 3 Oct 2026 (Ivana Keleka 83a, Sesvete)
- Stanic
-
€7.39 (+0%)
Source: Stanic price list, store 131, 3 Oct 2026 (ŽITNJAK 1)
- Metro
-
€7.51 (+0%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Jadranka
-
€8.09 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Tommy
-
€8.25 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10270, 3 Oct 2026 (FRANJE TUĐMANA 1038, KAŠTEL NOVI)
- Boso
-
€8.49 (+0%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
- Studenac
-
€9.59
Source: Studenac price list, store T100, 3 Oct 2026 (Četvrt Ribnjak 17, OMIŠ)
- KTC
-
€9.90
Source: KTC price list, store PJ41, 3 Oct 2026 (NIKOLE TESLE 12 B SISAK)
- Ribola
-
€10.09 (+0%)
Source: Ribola price list, store 057, 3 Oct 2026 (Mostarska 34 Split)
- Djelo Vodice
-
€10.29 (+3%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- NTL
-
€10.79
Source: NTL price list, store 10103, 3 Oct 2026 (Ljudevita Gaja 1, DUGA RESA)
- Trgocentar
-
€13.49 (-1%)
Source: Trgocentar price list, store P080, 3 Oct 2026 (103 BRIGADE 8 ZABOK)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- PODRAVKA D.D. JUHA GOVEĐA S TJESTENINOM 65 g PODRAVKAlowest at Konzum promotion €0.79€11.29/kg
- FINI MINI JUHA GOVEĐ S REZAN 18g FINI MINIlowest at Ribola €0.48€26.67/kg
- PODRAVKA JUHA GOVEĐ TIJES I MESO 60g PODRAVKAlowest at Stridon €1.09€18.17/kg
- FINETA GOVEĐA BISTRA JUHA S TJESTENINOM FINETA 65 glowest at NTL €0.45€6.92/kg
- INDOMIE JUHA OKUS GOV S TIJ 5x80g INDOMIElowest at Kaufland promotion €1.59€4.54/kg
- ALCA ZAGREB D.O.O JUHA GOVEĐA S TJESTENINOM 37 g MAGGIlowest at Stridon €0.53€14.32/kg