Dolcela šlag pjena s vodom 42 g
€0.99
€23.57/kg · in 10 chains
at Djelo Vodice
Average
€1.12 10 chains
Highest
€1.29 at Trgocentar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Djelo Vodice €0.99€23.57/kg
- Tommy €1.09€25.95/kg
- Kaufland €1.10€26.19/kg
- Konzum €1.10€27.50/kg
- Plodine €1.10€26.19/kg
- Ribola €1.10€26.19/kg
- Spar €1.10€26.19/kg
- Vrutak €1.11€26.43/kg
- Studenac €1.17€27.86/kg
- Trgocentar €1.29€30.71/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850104216947. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Djelo Vodice
-
€0.99 (+3%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Tommy
-
€1.09 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Kaufland
-
€1.10 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€1.10 (+29%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Plodine
-
€1.10
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€1.10 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Spar
-
€1.10 (+0%)
Source: Spar price list, store 87007, 3 Oct 2026 (zadar polacisce 4)
- Vrutak
-
€1.11 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Studenac
-
€1.17
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Trgocentar
-
€1.29 (-10%)
Source: Trgocentar price list, store P080, 3 Oct 2026 (103 BRIGADE 8 ZABOK)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- DOLCELA ŠLAG PJENA VODA 42g 3+1GRAT DOLCELAlowest at Kaufland €3.29€19.58/kg
- DOLCELA ŠLAG PJENA 42 g S VODOM PODRAVKAlowest at Stridon €0.95€22.62/kg
- PODRAVKA d.d. KOPRIVNICA ŠLAG PJENA S VODOM VREĆ.800g DOLCELAlowest at KTC €9.49€11.86/kg
- DOLCELA ŠLAG PJENA S VODOM 42 g 3+1 GRATIS PODRAVKA (12)lowest at Stridon €2.84€67.62/kg