Podravka kokošja pašteta 135 g
€1.09
€8.07/kg · in 15 chains
at Stridon
Average
€1.43 15 chains
Highest
€1.65 at Boso
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €1.09€8.07/kg
- Studenacpromotion €1.09€8.07/kg
- Trgocentarpromotion €1.09€8.07/kg
- Spar €1.48€10.96/kg
- Jadranka €1.49€11.04/kg
- KTC €1.49€10.64/kg
- Kaufland €1.49€11.04/kg
- Konzum €1.49€10.64/kg
- Stanic €1.49€11.04/kg
- Tommy €1.49€11.04/kg
- Vrutak €1.49€11.04/kg
- Ribola €1.52€11.26/kg
- Plodine €1.55€11.48/kg
- Trgovina Krk €1.59€11.78/kg
- Boso €1.65€12.22/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850104020452. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€1.09 (-36%)
Source: Stridon price list, store Prod.43, 3 Oct 2026 (Bartula Kašića 6, Zagreb Kvatrić)
- Studenac
-
€1.09; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store 1351, 3 Oct 2026 (Obrtnička ulica 2, PREGRADA)
- Trgocentar
-
€1.09; promotion started before our records (-31%)
Source: Trgocentar price list, store P220, 3 Oct 2026 (HUM NA SUTLI 185 HUM NA SUTLI)
- Spar
-
€1.48 (-9%)
Source: Spar price list, store 8701, 3 Oct 2026 (zadar bleiburskih zrtava 18)
- Jadranka
-
€1.49 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- KTC
-
€1.49
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Kaufland
-
€1.49 (+3%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€1.49 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Stanic
-
€1.49 (+0%)
Source: Stanic price list, store 131, 3 Oct 2026 (ŽITNJAK 1)
- Tommy
-
€1.49 (-4%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Vrutak
-
€1.49 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Ribola
-
€1.52 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Plodine
-
€1.55
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Trgovina Krk
-
€1.59
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Boso
-
€1.65 (+0%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- PODRAVKA PASTETE I MESNE KONZERVE PASTETA KOKOSJA 50 G PODRAVKA 75/1lowest at Stridon €0.58€11.60/kg
- PODRAVKA PAŠTETA KOKOŠJA 95g LO PODRAVKAlowest at Lidl €0.89€9.37/kg
- PODRAVKA PASTETE I MESNE KONZERVE KOKOSJA PASTETA GOLD 95 G PODRAVKAlowest at Lidl €0.89€9.37/kg
- PODRAVKA PASTETE I MESNE KONZERVE PIKANT PASTETA 50 G PODRAVKAlowest at Plodine €0.78€15.60/kg