B_Kraš bomboni mentol 100 g
€0.65
€6.50/kg · in 16 chains
at Stanic
Average
€0.86 16 chains
Highest
€0.99 at Trgovina Krk
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Sep to 3 Oct
By chain
- Stanic €0.65€6.50/kg
- Ribolapromotion €0.69€6.90/kg
- Gavranović €0.79€7.90/kg
- Metro €0.80€8.00/kg
- Djelo Vodice €0.89€8.90/kg
- Jadranka €0.89€8.90/kg
- KTC €0.89€8.90/kg
- Kaufland €0.89€8.90/kg
- Konzum €0.89€8.90/kg
- Plodine €0.89€8.90/kg
- Spar €0.89€8.90/kg
- Tommy €0.89€8.90/kg
- Vrutak €0.89€8.90/kg
- Studenac €0.92€9.20/kg
- NTL €0.95€9.50/kg
- Trgovina Krk €0.99€9.90/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850102215614. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stanic
-
€0.65 (+0%)
Source: Stanic price list, store 7308, 3 Oct 2026 (LABIN 2)
- Ribola
-
€0.69; promotion started before our records (-22%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Gavranović
-
€0.79
Source: Gavranović price list, store 199, 3 Oct 2026 (Majstorska 9, ZAGREB)
- Metro
-
€0.80 (-9%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Djelo Vodice
-
€0.89 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Jadranka
-
€0.89 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- KTC
-
€0.89
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Kaufland
-
€0.89 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1230, 3 Oct 2026 (Ul Ivana Cesmickog 26 Koprivnica)
- Konzum
-
€0.89 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Plodine
-
€0.89
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Spar
-
€0.89 (+0%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Tommy
-
€0.89 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Vrutak
-
€0.89 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Studenac
-
€0.92
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- NTL
-
€0.95
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Trgovina Krk
-
€0.99
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- KRAS 2X MJ NARUDZBE BOMBONI MENTOL 100 G EX.STRONGlowest at Ribola promotion €0.69€6.90/kg
- KRAS MJESECNE NARUDZBE BOMBONI MENTOL 80 G BEZ SECERAlowest at Studenac €1.35€16.88/kg
- TVRDI BOMBONI BOMB. KRAŠ 100 g MENTOL ZELENIlowest at Boso €0.90€9.00/kg
- TVRDI BOMBONI BOMB. KRAŠ 80 g MENTOL BEZ ŠElowest at Boso €1.49€18.62/kg
- KRAŠ 100G KRAŠ BOMBONI MENTOLlowest at Metro €32.00€8.00/kg
- KRAŠ BOMBON MENTOL 100 g KRAŠ (40)lowest at Stridon €0.44€4.40/kg