Kraš Bronhi, original
Lowest today
€1.29
€12.90/kg · in 2 chains
at Lidl
Average
€1.39 2 chains
Highest
€1.49 at Boso
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Lidl €1.29€12.90/kg
- Boso €1.49€14.90/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in the 9 days we hold: €1.29 (3 Oct)
€1.29
25 Sep3 Oct
Sources by chain
GTIN 03850102215072. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Lidl
-
€1.29 (+0%)
Source: Lidl price list, store 104, 3 Oct 2026 (Ulica Dr. Franje Tuđmana 30, Jastrebarsko)
- Boso
-
€1.49 (+0%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- KRAŠ D.D. BOMBONI 100 g BRONHIlowest at Gavranović €1.19€11.90/kg
- BRONHI BRONHI 100 g KRAŠ (30)lowest at Stridon €1.19€11.90/kg
- BRONHI BOMBON BRONHI 200g KARAMELA KRAŠlowest at Plodine promotion €1.79€8.95/kg
- BRONHI BOMBON BRONHI VALUE PACK 120 glowest at Studenac promotion €0.90€7.50/kg
- Kraš Bronhi, originallowest at Studenac promotion €0.99€8.25/kg