AJAX 1l SP.+AJ.C.500 ml
€2.92
€2.92/l · in 3 chains
at Ribola
Average
€3.63 3 chains
Highest
€3.99 at Boso
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Ribola €2.92€2.92/l
- Boso €3.99€2.66/l
- NTL €3.99€7.98/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03830055875332. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Ribola
-
€2.92 (+0%)
Source: Ribola price list, store 043, 3 Oct 2026 (Strožanačka 25 PODSTRANA)
- Boso
-
€3.99 (+0%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
- NTL
-
€3.99
Source: NTL price list, store 10106, 3 Oct 2026 (Magistratska 2, KRAPINA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- AJAX AJAX UNIVERZ.STRO&SAFE 500 mLlowest at Tommy promotion €1.39€2.78/l
- AJAX AJAX 500 ML TUS I KUPAONICAlowest at Tommy promotion €0.99€1.98/l
- AWT INTERNATIONAL D.O.O SREDSTVO ZA ČIŠĆENJE FLORAL FIESTA SPRING FLLOWER 1L AJAXlowest at Jadranka €3.59€3.59/l
- AJAX AJAX SPRING FLOWER 1.5 Llowest at Konzum €2.49€1.66/l
- AJAX AJAX KUPAONICA 500 ML POWER MOUSSElowest at Ribola promotion €1.75€3.50/l
- AJAX AJAX 500 ML MULTI PURPOSE SPREJ MOUSSElowest at Ribola promotion €1.75€3.50/l