Honey at Kaufland
On 3 Oct 2026, the lowest price we found at Kaufland was €5.70 (€6.33/kg). Lowest price we found across all chains: €3.09 (€3.43/kg) at Stridon.
Updated 3 Oct 2026 from the published price lists; prices without a loyalty card.
Lowest price we found
€5.70
€6.33/kg
at Kaufland
Products
- Honeyland Med cvjetni 900g_OC€5.70 · €6.33/kg
- Apimel Med bagrem 900g€6.49 · €7.21/kg
- KFav. NMNP Med cvjetni 900g€7.95 · €8.83/kg
- Medo-Flor Med s vit.i min.Imunohit 900g€7.99 · €8.88/kg
- Apimel, premium med, kadulja, 900g€8.99 · €9.99/kg
- KGold.NMNP.Med bagrem 900 g€9.95 · €11.06/kg
- KFav. NMNP Med bagremov 900g€9.99 · €11.10/kg
- Pip Med lipa 900 g€11.99 · €13.32/kg
Other chains
How we compare
Compared: honey, 900 g to 1 kg.
Kaufland stores whose price lists we read: 51.
We leave out prices under half the median of the chains' lowest prices: in the files these are mostly errors.
Fewest stores for a chain page: 10.
One explanation above was written by AI; the prices come from the price lists.