Coffee at KTC
On 3 Oct 2026, the lowest price we found at KTC was €7.99 (€15.98/kg). Lowest price we found across all chains: €3.09 (€7.73/kg) at Stridon.
Updated 3 Oct 2026 from the published price lists; prices without a loyalty card.
Lowest price we found
€7.99
€15.98/kg
at KTC
Products
- KAVA MLJEVENA KAVIANA 500g€7.99 · €15.98/kg
- KAVA MLJEVENA ZLATNA DŽEZVA 500g€7.99 · €15.98/kg
- ARABESCA MLJEVENA KAVA 500g€9.29 · €18.58/kg
- GLORIA MLJEVENA KAVA 500g€9.49 · €18.98/kg
- GLORIA MLJEVENA KAVA 400g FRANCK€7.79 · €19.48/kg
- KAVA MLJEVENA 400g ANAMARIJA€7.79 · €19.48/kg
- ARABESCA MLJEVENA KAVA 400g€7.99 · €19.98/kg
- JUBILARNA MLJEVENA KAVA 400g€8.29 · €20.73/kg
- BARCAFFE MLJEVENA KAVA 400g€8.99 · €22.48/kg
Other chains
- Stridon€3.09 · €7.73/kg
- Plodine€3.99 · €9.98/kg
- Kaufland€4.99 · €9.98/kg
- Lidl€4.99 · €9.98/kg
- Tommy€4.99 · €9.98/kg
- Eurospin€5.99 · €11.98/kg
- Boso€6.39 · €12.78/kg
- Stanic€5.39 · €13.48/kg
- NTL€5.43 · €13.58/kg
- Trgovina Krk€5.43 · €13.58/kg
- Konzum€6.79 · €13.58/kg
- Spar€6.79 · €13.58/kg
- Studenac€8.29 · €20.73/kg
- Gavranović€8.99 · €22.48/kg
How we compare
Compared: ground coffee, 400 to 500 g pack.
KTC stores whose price lists we read: 29.
We leave out prices under half the median of the chains' lowest prices: in the files these are mostly errors.
Fewest stores for a chain page: 10.
One explanation above was written by AI; the prices come from the price lists.